Themabijeenkomst

Normontwikkelingen bij NEN

woensdag 1 juli 2026

Het belang en de totstandkoming van brandveiligheidsnormen

Iedereen van ons heeft te maken met normen. In het werkveld van de brandveiligheid zijn ze onmisbaar. Normen zijn er niet voor niets. Het NEN (Nederlands Normalisatie-instituut) benadrukt dat normen een essentiële rol spelen bij het beheersen van risico’s en het borgen van een minimaal veiligheidsniveau.

Maar hoe komen die normen eigenlijk tot stand? Hoe verloopt dit proces op nationaal niveau via NEN, en internationaal via organisaties zoals CEN en ISO? Wat is precies de rol van NEN, en met welke normcommissies binnen de brandveiligheid hebben we te maken?

Tijdens deze bijeenkomst gaan we hier dieper op in. Diverse sprekers nemen je mee in de structuur en totstandkoming van normen. Na een inleiding door NEN volgt een rondetafelgesprek met de vier voorzitters van de brandnormcommissies. Zij geven inzicht in de actuele ontwikkelingen binnen het vakgebied en delen hun verwachtingen voor de nabije toekomst.

Een bijeenkomst voor iedereen die niet alleen met normen werkt, maar ook wil begrijpen hoe deze tot stand komen en zich ontwikkelen.

     Programma:  

    18.30 uur: Inloop

    19.00 uur: Presentaties door Dianta Wilmsen, Maarten Geel en Sam Mulder

    19.45 uur: korte pauze

    20.00 uur: Interactief rondetafelgesprek met 4 voorzitters van de normcommissies brandveiligheid: Cindy Beckers, Kees Both, John van Lierop, Sjaak Taal en de deelnemers

    21.00 uur: Netwerkborrel

    Locatie:  

    Conferentiecentrum Drakenburg

    Dr. Albert Schweitzerweg 1, Baarn

    Gravel Bike Tour

    Voorafgaand aan de themabijeenkomst willen we een mooie gravelrit voor onze leden organiseren. Rondom de locatie bij De Drakenburg liggen de prachtige gebieden Eemland en Gooiland, waar we kunnen genieten van een afwisselende route met veel mooie gravelpaden.

    Sprekers

    Ir. Dianta Wilmsen

    Ir. Dianta Wilmsen

    Clusterhoofd NEN Bouw

    Maarten Geel

    Maarten Geel

    Consultant Normalisatie Bouw & Installatie bij NEN

    Sam Mulder

    Sam Mulder

    Consultant Bouw NEN

    Rondetafelgesprek met voorzitters normcommissies

    Cindy Beckers

    Cindy Beckers

    Manager Expertise & Inspections at Efectis

    Kees Both

    Kees Both

    ETEX Public Affairs – manager technical standards

    John van Lierop

    John van Lierop

    Landenmanager

    Sjaak Taal

    Sjaak Taal

    Manager Knowledge Center Fire Safety bij Siemens Nederland

    Aanmelden themabijeenkomst

    Na aanmelding ontvang je binnen enkele minuten een bevestiging per e-mail.
    Mocht je de mail niet gezien hebben, check dan even de spammap.

    Mocht je geen bevestigingsmail hebben ontvangen, stuur dan even een berichtje naar: secretariaat@v-b-e.nl

    Aanmelden themabijeenkomst 1 juli 2026

    Naam(Vereist)
    Ben je VBE lid?(Vereist)
    Voor VBE-leden is deelname aan deze bijeenkomst gratis. Niet-leden zijn ook van harte welkom, maar betalen € 60,- deelnamekosten. Je kunt natuurlijk ook lid worden!
    Factuuradres alleen in te vullen door niet-leden.
    Bewijs van deelname(Vereist)
    VBE gebruikt jouw gegevens enkel voor het organiseren van deze bijeenkomst. Na de bijeenkomst worden deze gegevens verwijderd. Door het aanvinken van deze checkbox ga je hiermee akkoord.(Vereist)