Seminar

Brandveiligheid als onderdeel van de samenleving

woensdag 18 maart 2026

Het VBE-seminar van vorig jaar was een groot succes, met ruim 200 bezoekers en 14 sprekers uit 6 landen. Dit jaar willen we dat succes niet alleen evenaren, maar ons inzetten om het zelfs te overtreffen.

Op 18 maart 2026 is de VBE opnieuw te gast in het Achmea Congrescentrum in Zeist voor het jaarlijkse seminar. Het thema dit jaar is: Brandveiligheid als onderdeel van de samenleving.

Brandveiligheid is allang geen exclusief domein meer van specialisten en hulpdiensten. Het raakt ons allemaal, in onze huizen, op scholen, op het werk en in de publieke ruimte. Brandveiligheid is daarmee niet slechts een technische of juridische aangelegenheid, maar een wezenlijk onderdeel van de samenleving.

Er zijn al diverse onderwerpen bevestigd, met bijdragen van lokale bestuurders, technische experts met innovatieve ideeën en andere inspirerende sprekers. Het bestuur werkt hard aan een compleet en boeiend programma.

Naast de eisen, normen en technische aspecten wordt duidelijk dat brandrisico’s steeds meer verweven zijn met onze samenleving. Tijdens dit seminar belichten we onderwerpen die de samenhang tussen verschillende belangen, innovaties en regelgeving laten zien.

Wat kun je verwachten?

  • We starten de dag met een inspirerende keynotes van:
    • de heer H. Bruls, Burgemeester gemeente Nijmegen
    • mevrouw C. Angevaren, algemeen directeur Veiligheidsregio Noord-Limburg 
  • Breed scala aan boeiende parallelsessies die verschillende perspectieven en thema’s belichten.
  • Technische sessies.
  • Ruimte om te netwerken.

Locatie:  

ACHMEA Congrescentrum

Handelsweg 2
3707 NH Zeist

Programma (onder voorbehoud)

09.00 uur: ontvangst met koffie/thee

09.30 uur: ochtendprogramma met inspirerende keynotes

12.15 uur: lunchpauze

13.30 uur: middagprogramma met een breed scala aan boeiende parallelsessies

16.00 uur: netwerkborrel

Sprekers

De eerste sprekers zijn bekend!

We maken binnenkort nog meer sprekers bekend, dus hou onze website in de gaten voor updates!

Hubert Bruls

Hubert Bruls

Burgemeester gemeente nijmegen

Lieuwe de Witte

Lieuwe de Witte

Lector Brandveiligheidskunde/ Professor Fire Safety bij Nederlands Instituut publieke veiligheid (NIPV)

Carolien Angevaren

Carolien Angevaren

Algemeen directeur bij veiligheidsregio Limburg-Noord

Erik van der Linden

Erik van der Linden

Afdelingshoofd incidentbestrijding veiligheidsregio Limburg-Noord

Aanmeldformulier seminar 18 maart 2026

Naam(Vereist)
Ben je VBE lid?(Vereist)
Voor VBE-leden is deelname aan dit seminar gratis. Niet-leden zijn ook van harte welkom, maar betalen € 175,- deelnamekosten. Je kunt natuurlijk ook lid worden!
Factuuradres alleen in te vullen door niet-leden.
Ben je VBE sponsor/standhouder bij het seminar?
Maximaal 2 vertegenwoordigers kunnen gratis deelnemen!
Bewijs van deelname
Voor VBE-leden is deelname aan dit seminar gratis. Niet-leden zijn ook van harte welkom, maar betalen € 145,- deelnamekosten. Je kunt natuurlijk ook lid worden!
VBE gebruikt jouw gegevens enkel voor het organiseren van deze bijeenkomst. Na de bijeenkomst worden deze gegevens verwijderd. Door het aanvinken van deze checkbox ga je hiermee akkoord.(Vereist)